Cestovní hra - Hello Kitty

  • EAN: 8595557507017
  • Výrobce: Bonaparte
Výrobci her
Bonaparte
Věková kategorie
od 4 do 7
Obtížnost
Snadná
Míra náhody
Velká
Komunikace
Mírná
Strategie
Žádná

O hře:

S Hello Kitty teď můžete být pořád! Díky malé cestovní hře, která se vejde do každého batůžku, si ji můžete brát i na cesty. Zahrajte si s Kittinkou Člověče nezlob se, nebo ji pomozte najít cestu z bludiště. Kdo najde východ jako první a kdo zůstane v bludišti navždy uvězněn ?

 

Jak se Hello Kitty cesovní hra hraje:

První variantou hry je klasické Člověče nezlob se, kterému můžeme říkat i Kočičko nezlob se. Každý hráč dostane 4 figurky v barvě, kterou má rád a umístí si je na čtveřici stejně barevných políček představující výchozí domeček. Hráči se střídají a hází kostkou. Hráč, který nemá nasazenou figurku, smí házet 3x. Nasadit může vždy, kdy mu padne šestka, pak hraje ještě jednou. Hráči se snaží obejít celý herní plán s každou svojí figurkou a dostat ji do domečku, který je ve středu herního plánu. Na jednom políčku nesmí stát víc figurek, než jedna. Hráč, který půjde na obsazené políčko, vystrčí figurku, která tam stojí a vrátí ji zpět na začátek do výchozího domečku. Hráč, kterému tato figurka patří, musí opět hodit šestku a začít znovu. Vítězem se stane hráč, který dopraví všechny svoje figurky do domečku jako první.

Druhou variantou hry je Bludiště. Každý hráč dostane jednu figurku, ve své oblíbené barvě a umístí si ji do středu bludiště (střed herního plánu). V bludišti jsou různé odbočky, které možná vedou ven. Každá cesta je označena nějakým číslem. To, po které zrovna půjdete, vám určí kostka. Hráči se střídají a hází kostkou. Vždy se přesunou na nejbližší políčko daného čísla. Pokud nemůžete nikam jít, stojíte a hraje další hráč. Hráči se snaží dostat na bílé políčko s nápisem cíl. To je také jediný a pravý východ z bludiště. Dejte si pozor ať se nedostanete na černé políčko s lemuříma očima, to by totiž znamenalo, že jste definitivně a navždy zabloudili v bludišti a prohráváte. Vítězem se stane hráč, který se dostane jako první na políčko cíl.

  • Jazyky (cs/sk/en/...): Čeština
  • Délka hraní: 15 min.
  • Věk (od): 4
  • Věk (do): 99
  • Počet hráčů: 2-4